Kari Freestyle Football ::

www.myloveisfootball.com

Jak určitě víte, k fotbalu nepochybně patří i spoustu dalších "kultur". Jednou z nich je i Freestlyle Football, který je v poslední době dost populární a oceňovaný. Na světě působí velké množství "freestylerů". LoveFootball vám přináší rozhovor s jedním, který bezpochyby patří mezi Českou špičku v této "profesi". Je jím šestnácti letý Petr Karásek (Kari) z Martínkova!
Kdy a jak jsi se k freestyle footballu dostal?
Poprvé jsem freestyle football objevil před čtyřmi roky na stránce která se už neaktualizuje (www.svetovyfotbal.ic.cz), ale přišlo mi to moc těžké a v tu dobu mě více zajímal fotbal. Ale jak šel čas tak jsem se den ode dne začal zajímat více o freestyle. 8. července jsem natočil takové amatérské video ve kterém byly nakombinovány fotbalové a trošku freestylové triky, ale po tomto videu zase freestyle u mě opadl. Až do prázdnin 2008 jsem freestyle vůbec nedělal, ale o "prázkách" mě to opravdově chytlo, jako nikdy. Dozvěděl jsem se o Red Bull Street Style 2008 a to mě dále motivovalo. Byl jsem začátečník, tak jsem si netroufnul do této soutěže přihlásit. Freestyle jsem tedy pořádně začal dělat od září 2008. Natočil jsem do této doby pár videjí.

Vysvětli čtenářům pojem freestyle football, mnoho lidí si představí pouhé "nožičkování".
Takže freestyle football je nově vzůstající odvětví fotbalu. Každý člověk si pod freestylem představí nožíčkování na různých částech těla od světových fotbalistů (Ronaldo, Ronaldinho atd.), ale freestyle je o něčem jiném. Základem je samozřejmě nožičkování, ale to je asi vše. Fantazie a kreativita freestylerů nemá meze a tím vznikají nové a težší triky. Triky ve freestylu se rozdělují do tří skupin.

Ground moves (Grounds) - triky nebo spíše pohyb s míčem, kdy míč je stále na zemi. Používají se jako kličky či zmatení při street matchy nebo samostatně.

Sitting moves (sitdowns) - Triky a žonglování v sedě.

Lower body/air moves (lowers) - Triky, které se provozují od pasu dolů. V tomto odvětví vyniká většina freestylerů a zde se nejvíce využije kreativita a dovednosti každého.

Upperbody (uppers) - Triky, které se provozují od pasu nahoru. Jde především o balancování na různých místech horní části těla.

Popiš svůj trenink. Trénuješ pravidelně?
Tak freestyle je hodně o trpělivosti a tréninku. Já trénuju cca 1 hodinu denně. Pokud to jde tak každý den.Ze začátku tréninku se roznožičkuji a vyzkouším si jednoduché triky (atw, htw atd.), jak v sedě, tak ve stoje. To trvá tak 10 min. Potom se pouštím do učení různých triků. Řeknu si, dneska vyzkouším aatw (abbas around the world). No a pak nezbývá nic jiného než zkoušet a zkoušet... Pokud to nejde nesmím nic zvdávat. Druhý den to jdu zkoušet znovu. Pokud mě chytne sline, vydržím klidně i tři hodiny.

Pokud by jste rádi shlédli umění Petra Karáska můžete na našem videoserveru http://www.footy7.net/

Petře, děkujeme za rozhovor a přejeme ti hodně osobních úspěchů!:)